Travní koberce - zakládaní a údržba trávníků - sportovní i okrasné trávníky - automatické závlahové systémy - retenční systémy

slideshow 1 slideshow 2 slideshow 4 slideshow 4

Jste zde

Údržba domácího greenu

Dlouhodobá údržba jamkoviště

Dlouhodobá udržitelnost kvalitního jamkoviště vyžaduje během celé aktivní sezony mnoho zásahů. Stejně tak i příprava na zimní odpočinkové období, a to ať už bude green pod sněhem či ne…

O pravidelném zavlažování s ohledem na aktuální srážky jsme si již říkali. Stejně tak je důležité je udržovat green v čistotě, dodávat mu živiny a velmi důležitý vzduch.

K tomu všemu slouží technické prostředky, jako například nástroje na aplikaci sezoních hnojiv a postřiků proti chorobám, pískování, dosévání, válec. Jednoúčelové či pojezdové stroje s nástavci na scarifikaci, aerifikaci (s plnými či dutými hroty) a hlavně správné žací stroje. Na green s velmi nízkou výškou travního listu patří samozřejmě vřetenová  sekačka a to benzínová či elektrická. (To samozřejmě závisí na vašich možnostech přívodu energie)

Výsledkem práce vřetenových sekaček pak pro trávník znamená zdravý svěže zelený list bez seschlých okrajů, bohatší kořeny, odolnost proti nemocem, mechům a plevelům, plísním a i klíšťatům. Pro vás pak neméně důležitou finanční úsporu za častější závlahu.

Vřetenová sekačka totiž zajišťuje nejkvalitnější snižování travní výšky a hlavně neseče, ale střihá což rostlinu nestresuje. S vřetenovou sekačkou můžete kvalitně střihat i za mokra. Váš trávník  pak bude spokojený a zdravý… a vy se budete moci soustředit už jen na kvalitní golfový trénink.