Travní koberce - zakládaní a údržba trávníků - sportovní i okrasné trávníky - automatické závlahové systémy - retenční systémy

slideshow 1 slideshow 2 slideshow 4 slideshow 4

Jste zde

Aerifikace

Aerifikace a pískování trávníku
Aerifikace znamená provzdušnění
 
Používá se na zlepšení přístupu vzduchu  pro kořenový  systém travního koberce. Odstraňuje zhutnění  půdy v nadměrně používaném trávníku, zlepšuje výměnu půdních plynů a přístup vody. Po aerifikaci se díry v trávníku zapískují a provzdušněný trávník se může doplnit vhodným hnojivem.
 
Provádí se na podzim nebo na jaře.
 
S aerifikací souvisí pískování a vertikutace.
 
 
Tento profesionální zásah, který se většinou provádí na sportovních plochách (golf, fotbal) s velkými stroji (s traktorovým pohonem) je velmi zásadní při údržbě trávníků. Nejenže udržuje trávník ve skvělém stavu, hustý se zdravými kořeny, ho zbavuje případných chorob (řasy, mech atd.) tak také pomocí pískování udržuje trávník rovný a pomocí pískovačky vyrovnává nerovnosti. Díky našim strojům vám můžeme nabídnout tuto údržbu i na vaší zahradě.
 
EASY CORE 104
Profesionální ručně vedený aerifikátor určený pro provzdušnění zahrad a jiných menších travnatých ploch.
Po provedení aerifikace se výrazně zvýší vsakování vody do kořenové zóny, čímž se posílí její růst a regenerace. Trávník je odolnější vůči chorobám a celkově se zlepší jeho kvalita.
 
Pískovačka Rink 
  • Možnost nastavení mocnosti vrstvy
  • Snadná obsluha
  • Rovnoměrná distribuce písku či granulátu
  • Pracovní záběr 61 cm
  • Objem zásobníku  85 l 
 
Aerifikace
Aerifikace
 
Aerifikace
 
 
Půdní špalíky po Aerifikaci
Půdní špalíky po Aerifikaci  
 
Pískovačka Ring
Pískovačka Ring