Travní koberce - zakládaní a údržba trávníků - sportovní i okrasné trávníky - automatické závlahové systémy - retenční systémy

slideshow 1 slideshow 2 slideshow 4 slideshow 4

Jste zde

Montáž závlahy do již vypěstovaného travního koberce

Máte pěkný trávník? A chybí mu závlaha? Nemusíte zoufat i to se dá vyřešit tak, abyste nepoznali, že tu někdo před týdnem rozkopal celou zahradu. Mnoho klientů podceňuje zavlažování a prvotní je pro ně hezky trávník. Časem ovšem zjistí, že každodenní zalévání v těchto vedrech je velmi náročné na čas a nejsou schopni udržet trávník v dobrém stavu bez pomoci automatické závlahy. Pravidelná zálivka a dobře rozložené umístění postřikovačů dodají trávníku to nejdůležitější ve velkých vedrech, vodu, která trávník opět přivede ke zdravé barvě a hustotě. Následující fotografie definují postup montáže závlahového systému bez poškození stávajícího travního koberce na zahradě.

Pečlivé naplánování umístění postřikovačů a drážek pro potrubí Travní slupovačka Sloupnutí drnu, pro drážeky  pomocí travní slupovačky Pečlivý výkop drážek s umístěním zeminy na celty Utemování zeminy do výšky travniho koberce Zpětné položení travního koberce poznáte rozdíl Ano je tady navíc závlaha

 

hydrawise.com/Nepřesné zavlažování a plýtvání vodou je již minulostí. Na trh příchází jednotka s názvem HYDRAWISE od výrobce zavlažovacích systémů Hunter.

Jednotka hydrawise umožňuje přístup pomocí aplikace pro smartphone s OS android nebo iOS.
Vaše zavlažování můžete nastavovat, pouštět a kontrolovat odkudkoliv na planetě, jedinou podmínkou je přístup k internetu.

Díky napojení jednotky na meteorologické stanice v okolí je jednotka schopna kontrolovat nastavení délky závlahy v závislosti na meteorologických podmínkách ve vaší lokalitě.

Další nespornou výhodou je umožnění přístupu do systému Vašemu závlaháři který je tak schopen zásahu a kontroly vaší závlahy pomocí svého telefonu. Případné závady na závlaze které jednotka vyhodnotí a zašle závlaháři jako notifikaci lze rychle reagovat na vzniklé problémy. Jednotka Vám tak ušetří čas i peníze na ušetřených výjezdech závlaháře pro přenastavení jednotky.

Jednotka hydrawise podporuje řadu periferií jako např. Flowmeter neboli průtokoměr.

Průtokoměr v reálném čase vyhodnocuje průtok potrubím závlahy a dokáže tak odhalit porušené potrubí nebo úniky vody na armaturách závlahy. V případě vyhodnocení problému jste informování přímo do telefonu zároveň s Vaším závlahářem a jste tak schopni problém vyřešit chvíli po vzniku závady.
Porušené potrubí na závlahách se často zjistí až po týdnech od porušení. Většinou v okamžiku kdy máte již na zahradě podmáčený flek nebo Vám přijde vyúčtování za vodu. Instalací jednotky HYDRAWISE těmto problémům předcházíte.
Jednotku Hydrawise je možné instalovat na stávající zavlažovací systém. Nelze ji však instalovat na 100% zavlažovacích systémů. Je-li možné instalovat jednotku na Vaší stávající závlahu je potřeba individuálně posoudit při osobní návštěvě.

Firma Travniservis.cz prošla odborným školením firmy Hunter a tento systém  nabízí HYDRAWISE   od začátku roku 2017.

Více na  https://www.hydrawise.com/
 

hydrawise.com/