Travní koberce - zakládaní a údržba trávníků - sportovní i okrasné trávníky - automatické závlahové systémy - retenční systémy

slideshow 1 slideshow 2 slideshow 4 slideshow 4

Jste zde

Hnojení trávníku

Hnojení trávníku TravniServis.cz
Proč se vlastně trávník hnojí?
Hnojiva jsou vlastně takové vitamíny pro zeleň.
Ty tráva potřebuje z důvodů častých zásahů do růstu ze strany člověka - hlavně sekání. Použitá mechanizace je zásah do jeho přírodního růstu a vývoje. Pomáháme tím vyrovnat se trávě se stresem z mechanických zásahů a dodáváme sílu k dalšímu růstu.

Jsou nějaká období kdy je nutné nebo důležité trávník přihnojit?
Zejména na jaře. Půda je vysílená a potřebuje podpořit k růstu travního povrchu. Používáme tzv. startovací hnojiva s vyšším obsahem dusíku, který podporuje rychlí růst a barvu trávy.
Během léta dodáváme trávě do půdy látky dle místní potřeby s vyváženým poměrem dusíku a draslíku, který zpevňuje kořenový systém.
Podzim - posílení kořenového systému ke zdárnému přečkání zimního období - s větším obsahem draslíku.

Jak vybírat hnojivo nebo které používat?
Hnojiva vybíráme převážně kvalitní s jasným poměrem chemických prvků. Používáme taková hnojiva která se hodí pro danou travní směs, roční období a půdní podmínky. Měli bychom mít jasné, co daným zásahem sledujeme, a podle toho zvolit poměr prvků v hnojící směsi.

Můžeme trávník přehnojit?
Ano, můžeme. Stává se to dosti často a to neodbornou manipulací s hnojivy. Větší množství hnojiva dokáže spálit travní stvoly i s kořeny a tráva usychá. Dlouhou dobu pak trvá, než se špatný zásah na trávníku vizuálně zahojí.